Jeżeli marzysz o niezapomnianej wycieczce w towarzystwie prawdziwie górskiego klimatu i zapierających dech w piersiach krajobrazów, koniecznie zdecyduj się na spędzenie swojego wymarzonego urlopu w Rabce-Zdroju. Jest to niezwykle znane miasto położone w województwie małopolskim. Obszar na jakim rozciąga się Rabka-Zdrój nosi nazwę Kotliny Rabczańskiej. Miasto to kojarzy nam się głównie z dziećmi. Dzieje się tak od 1996 roku kiedy to Rabka nazwana została Miastem Dzieci Świata.

Jest to miasto szczególnie przyjazne właśnie dla najmłodszych miłośników turystyki. To właśnie tutaj znajduje się pomnik św. Mikołaja wzbudzający niesłabnący entuzjazm wśród wszystkich dzieci. W Rabce-Zdroju znajduje się też Teatr Lalek „Rabcio”, w którym wystawiane są sztuki teatralne przeznaczone dla najmłodszych adeptów kultury. Od 2014 roku w Rabce-Zdroju odbywa się zyskujący coraz większą popularność Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej, przyciągający uczestników z całego kraju.

Mało kto wie, że na kulturę i tradycję funkcjonujące współcześnie w Rabce ogromny wpływ mieli i nadal mają górale podhalańscy. Świetnie ukazują to ekspozycje wystawione dla turystów w Muzeum Górali i Zbójników. Rabka-Zdrój oprócz tego, że jest miastem niezwykle bogatym turystycznie to jest też znanym uzdrowiskiem. Płynące tutaj wody lecznicze mają zbawienny wpływ na układ oddechowy szczególnie u dzieci, które spędzają tutaj swoje turnusy rehabilitacyjne.

Wycieczką do Rabki z całą pewnością zachwyceni będą również miłośnicy sportów i pieszych wędrówek. Przebiega bowiem tędy Główny Szlak Beskidzki, niezwykle popularny wśród doświadczonych turystów. Znajdują się tutaj również liczne szlaki piesze oraz rowerowe biegnące przez malownicze, górskie tereny pełne fascynujących krajobrazów i malowniczych szczytów.

Turyści preferujący spokojniejsze sposoby na spędzenie swojego urlopu z pewnością zainteresują się licznymi zabytkami, spośród których najbardziej popularny wydaje się drewniany kościół pochodzący z XVI w. Obecnie w jego budynku stacjonuje Muzeum im. Władysława Orkana. Interesująca jest również malownicza kapliczka św. Floriana zbudowana w XIX w. Na uwagę zasługuje również oferta noclegowa, bowiem miasto przygotowało mnóstwo miejsc zakwaterowania dostępnych w bazie turystycznej Meteor (Rabka Zdrój noclegi » online). Obejmuje ona hotele o różnych standardach, a także pensjonaty i domki do wynajęcia.