Z ciekawego przyrodniczo wypadu do Słowińskiego Parku Narodowego, czas na zmianę pejzażu. Mazury to ten region, który coraz więcej osób wybiera jako miejsce na urlop. Spośród znajdujących się tam miast na uwagę na pewno zasługuje Węgorzewo, położone na północy regionu, nad jeziorem Mamry. Miasto oferuje odwiedzającym bardzo wiele ciekawych miejsc i atrakcji, które umożliwiają spędzenie niezapomnianego urlopu.

Warto zauważyć, że znajdziemy tu wiele możliwości nocowania, co także ma znaczący wpływ na to, że właśnie to miejsce turyści wybierają na wypoczynek. Szybko można znaleźć dopasowane do siebie noclegi. Węgorzewo zaś umożliwia ich wybór spomiędzy bardzo szerokiej oferty hoteli, ośrodków wypoczynkowych czy też kwater prywatnych.

W samym Węgorzewie można liczyć na ciekawe atrakcje, a do najważniejszych z pewnością zalicza się możliwość wypoczywania nad jeziorem. Tutaj każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – tak samo ci, którzy chcą przede wszystkim zażywać kąpieli słonecznych, jak też ci, którzy chcą wywieźć z miasta piękną opaleniznę. Ci, którzy preferują bardziej aktywne formy spędzania czasu, mogą bez problemu oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych, bez konieczności przywożenia ze sobą niezbędnego sprzętu, ten bowiem bez trudu można wypożyczyć na miejscu. W chwilach wolnych od pobytu nad wodą okolice Węgorzewa zachęcają do spacerów. Znajdują się tutaj w dość bliskiej odległości rezerwaty przyrody, w których pod ochroną jest przede wszystkim ptactwo, mające tutaj swoje miejsca lęgowe. W rezerwacie, który znajduje się na jeziorze Oświn, podziwiać można między innymi majestatycznego orła bielika.

Węgorzewo ma do zaoferowania także wiele atrakcji kulturalnych. W okresie letnim co chwila odbywają się tutaj różnorodne koncerty i podobne imprezy, które w wielu przypadkach organizowane są nad brzegiem jeziora. Na pewno więc dobrze jest sprawdzić kalendarz imprez, zanim wyjedzie się na wypoczynek. Dzięki temu można dostosować swój czas do odbywających się akurat w mieście ciekawych wydarzeń.

Węgorzewo to także ciekawe miejsca, które warto zobaczyć, jak na przykład zabytkowa wieża ciśnień. Ciekawym miejscem jest także XVII wieczny kościół z najstarszymi, pochodzącymi z 1647 roku organami. Pomimo tego, iż miasto w czasie wojen było zniszczone w ogromnym stopniu, to jednak wciąż można znaleźć interesujące obiekty, jak na przykład XIX wieczny pałac wraz z przylegającym do niego parkiem.