Gdy aura zdecydowanie nie zachęca do tego, aby wychodzić z domu, warto pomyśleć o tym, jak naładować akumulatory naszych organizmów wyczerpane brzydką pogoda i obniżonym nastrojem oraz jak zwiększyć siły nadwątlone walką z wszechogarniającą depresją i skutkiem panującym wokoło nas. Z pewnością każdemu dobrze by zrobił miły weekend gdzieś na odludziu, w którym można odpocząć od codziennych obowiązków w domu, w pracy, w szkole i na uczelni. To właśnie idealne remedium na bolączki jesiennej chandry i kiepskie samopoczucie, które towarzyszy nam od momentu nastania krótkich szarych dni. Na szczęście baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne w Polsce są tak świetnie zorganizowane, że praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie bez potrzeby rujnowania domowego budżetu.

W celach rekreacyjnych i wypoczynkowych warto odwiedzić Mazury [zobacz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mazury]. Choć Pojezierze to z reguły kojarzy nam się z letnim szaleństwem na jeziorach wypełnionych krystalicznie czystą wodą, to właśnie jesienią Mazury wydają się być najpiękniejsze i z pewnością najbardziej kolorowe i malownicze. Każdy kto wybierze się w ten cudny rejon kraju zobaczy niezliczone przydrożne aleje drzew, wspaniałe pałace oraz szlacheckie dworki z założeniami ogrodowymi, a także liczne w tym regionie cmentarze ewangelickie, a także bardzo interesujące obiekty dawnych linii kolejowych.

Jednymi z najbardziej charakterystycznych widoków dla Pojezierza Mazurskiego są bez wątpienia pozostałości posągów nagrobnych pochodzących z wczesnego średniowiecza, a także liczne posążki bóstw pruskich plemion popularnie zwane pruskimi babami, które stanowią nie lada atrakcję dla wszystkich miłośników ciekawostek historycznych i folkloru.

Mazury mają w swojej ofercie noclegi [dostępne tu: ] przez cały rok, ale to właśnie jesienią można tutaj znaleźć najbardziej interesujące obiekty w rozsądnych stawkach, które nie wydrenują naszych portfeli. Wystarczy się nieco rozejrzeć i popytać miejscowych. Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju. Co do tego zgodni są niemal wszyscy. Nieprawdopodobnie piękne i malownicze krajobrazy w połączeniu z możliwością rewelacyjnego odpoczynku na łonie natury czynią Pojezierze Mazurskie jednym z najlepszych miejsc na spędzenie jesiennego weekendu z daleka od cywilizacji i miejskiej dżungli. Wystarczy spakować plecak i wyruszyć.