Wiele osób chcących wypocząć po wielu miesiącach ciężkiej pracy zastanawia się dokąd wybrać się na zasłużony wypoczynek. Kierunkiem, który warto rozważyć są polskie góry, na przykład Tatry. Decydując się na urlop w Tatrach, nie będzie można narzekać na nudę – odnajdą się tam zarówno osoby chcące poznać górskie szlaki, jak również te, które od aktywnego wypoczynku wolą zwiedzanie ciekawych miejsc.

Wybierając się w Tatry warto realnie ocenić swoje umiejętności. Osoby, które koniecznie chcą zdobyć któryś z tatrzańskich szczytów, lecz nie mają bardzo dużego doświadczenia w chodzeniu po górach powinny wybrać się na Giewont (1885 m n.p.m.), który jest symbolem Tatr. Trasa jest stosunkowo prosta (mimo to należy zachować ostrożność), zatem powinni poradzić sobie z nią nawet początkujący piechurzy. Najwyższym szczytem (po stronie polskiej) są Rysy (2449 m n.p.m.) – na jego zdobywanie mogą pozwolić sobie nieco bardziej doświadczeni turyści.

Morskie Oko {odwiedź stronę: https://pl.wikipedia.org/wiki/Morskie_Oko}, czyli największe na tym terenie jezioro. Jego popularność wynika przede wszystkim z faktu, iż jest one położone pośród wielu tatrzańskich szczytów, zatem rozciągający się tam widok jest naprawdę imponujący. Zakopane jest uznawane za stolicę Podhala, dlatego też jest miastem, do którego każdego roku przybywa wielu turystów. To nic dziwnego, właśnie tu rozpoczyna swój bieg wiele górskich szlaków, ponadto na terenie Zakopanego znajduje się kilka muzeów, w których można poznać historię twórczości znanych artystów (między innymi Harenda).

Oczywiście, każda osoba spędzająca choćby jeden dzień w tym sławnym mieście musi wybrać się na popularne Krupówki, czyli ulicę wzdłuż której działają sklepy z pamiątkami z pobytu w górach, można zrobić sobie zdjęcie z „misiem”, czy kupić popularnego oscypka. Każda osoba, która chce wypocząć w Tatrach musi na długo przed wyjazdem zarezerwować kwaterę {odwiedź stronę: }. Baza noclegowa jest duża, a to ze względu na sporą popularność tego pasma górskiego wśród turystów – wczasowicze mogą wynająć pokój w hotelu, ośrodku wczasowym, willi, pensjonacie, a także prywatnej kwaterze (lokum można szukać poprzez hasło – noclegi góry).